Hoş geldin Przemyslaw Kawka!

01 Haziran 2021

2021-2022 sezonu öncesi baş antrenör değişikliği ile takımımızın başına Ferhat Akbaş’ı getiren Kulübümüz, yardımcı antrenör görevi için de Polonya’dan Przemyslaw Kawka’yı transfer etti.

Son olarak Grupa Azoty Chemik Police takımında yer alan Kawka, geçtiğimiz sezonu iki kupayla kapattı. Eczacıbaşı ailesine katıldığı için mutlu olduğunu söyleyen Polonyalı antrenör, “Eczacıbaşı, dünyada saygı duyulan en iyi voleybol kulüplerinden birisi. Oradaki atmosfer ve başarılı işleyişle ilgili birçok güzel şey duydum ve eminim ki sıkı bir takım çalışmasıyla önümüzdeki sezon hedeflerimize ulaşacağız. Takımla ve taraftarlarımızla buluşmak için sabırsızlanıyorum” sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

 

Przemyslaw Kawka kimdir?

1990 doğumlu Przemyslaw Kawka, antrenörlük kariyerine istatistik bölümünde başladı ve ardından yardımcı antrenörlüğe yükseldi.

MKS Dabrowa Gornicza ve Grupa Azoty Chemik Police takımlarında çalışan Kawka, önümüzdeki sezondan itibaren Eczacıbaşı VitrA’nın yardımcı antrenörü olarak görev yapacak.

Polonya Milli Takımı’yla da çalışan başarılı antrenörün, 6 Polonya Ligi, 7 Polonya Kupası ve 4 Polonya Süper Kupası şampiyonluğu bulunuyor.

 

Haberi Paylaş

Son Haberler

Geleceğin Mini Tiger’larını arıyoruz!

17.06.2021

Sen de voleybolu seviyorsan 26 Haziran Cumartesi günü Eczacıbaşı Spor Salonu'nda gerçekleşecek altyapı seçmelerimize katıl, Eczacıbaşı ailesinden biri olma şansı yakala! Detaylar için habere tıklayınız.

Vefat ve Başsağlığı

21.05.2021

Türk voleyboluna hem sporculuğu hem de fotoğrafçılığı ile kendini adayan Ahmet Besler’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine, yakınlarına ve voleybol camiasına başsağlığı dileriz.

Kulübümüz, Saliha Şahin ile devam ediyor

21.05.2021

Kulübümüz, genç oyuncu Saliha Şahin’in sözleşmesini uzattı.
E-BÜLTEN