Nalan Ural’dan veda

27 Nisan 2021

A Takım Menajerimiz Nalan Ural, 25 yıldır sürdürdüğü menajerlik kariyerine nokta koyma kararı aldı.

Kulübümüzden yapılan açıklamada; “17 yılı sporcu olarak 42 yıldır Türk kadın voleyboluna hizmet veren menajerimizin özel hayatına, ailesine ve sağlığına zaman ayırma arzusu bu kararında etken olmuştur. Her zaman ailemizin bir parçası olan Nalan Ural’a, kulübümüze ve voleybola verdiği emekler için teşekkür ediyoruz” denildi.

Nalan Ural kimdir?

1965 Adana doğumlu olan Nalan Ural, evli ve bir çocuk annesi ve İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Ural, voleybol kariyerine 1979 yılında Adana Güney Sanayi'de başladı. Sırasıyla Eskişehir DSİ Bent, Eczacıbaşı, Galatasaray, Emlak Bankası, Eczacıbaşı ve Vakıfbank kulüplerinde oynadı.

1981-1997 yılları arasında Milli Takım’da yer aldı ve 250 kez milli formayı giydi. Milli Takım’da dört yıl, sekiz yıl oynadığı ve yetiştiği Eczacıbaşı kulübünde de iki yıl kaptanlık yaptı. 1997 yılında voleyboldaki oyunculuk kariyerine veda eden Ural, aynı yıl hem Milli Takım’da hem de Güneş Sigorta’da menajerlik görevini üstlendi. Milli Takım’da iki dönem menajerlik yapan Ural, sporcu olarak ise, bir kez Balkan Şampiyonası, üç kez Bahar Kupası'nda "En iyi smaçör", bir kez Avrupa Şampiyonası'nda "En iyi defansçı" ödüllerini kazanırken, Türkiye Birinci Ligi'nde beş kez "En değerli oyuncu" ve bir kez de Olimpiyat Komitesi tarafından "En değerli bayan voleybolcu" seçildi.

2010-2011 sezonundan bu yana Genel Menajerliğini üstlendiği Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün en önemli başarıları arasında yer alan ilk CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, iki sene üst üste FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası şampiyonlukları ve 2. kez elde edilen CEV Kupası Nalan Ural’ın döneminde geldi. Tecrübeli menajer, Tijana Boskovic, Jordan Larson, Maja Poljak, Christiane Fürst, Bethania De La Cruz, Yeon Koung Kim, Thaisa Daher, Maja Ognjenovic ve Natalia Pereira gibi yıldız oyuncuların Eczacıbaşı’na kazandırılmasının yanı sıra, Neslihan Demir, Gözde Kırdar ve Aysun Özbek gibi Türk voleybolunun önemli isimlerinin yetişmesine de katkı sağladı.

 

Haberi Paylaş

Son Haberler

Maja Ognjenovic ile yine, yeni, yeniden!

10.05.2021

Maja Ognjenovic, 2021-2022 sezonunda kulübümüze geri dönüyor.

Hoş geldin McKenzie Adams!

08.05.2021

Takımımız, yeni sezon kadrosuna Amerikalı smaçör McKenzie Adams’ı dahil etti.

Hoş geldin Laura Heyrman!

04.05.2021

2021-2022 sezonu kadrosunu oluşturmaya devam eden takımımız, Belçikalı orta oyuncu Laura Heyrman’ı transfer etti.
E-BÜLTEN