Teknik Kadro

Takım Menajeri

Nalan URAL

Menajer

Ural, voleybol kariyerine, 1979 yılında Adana Güney Sanayi'de başladı.Sırasıyla Eskişehir DSİ Bent, Eczacıbaşı, Galatasaray, Emlak Bankası, Eczacıbaşı ve Vakıfbank kulüplerinde oynadı.

1981-1997 yılları arasında Milli Takım’da yer aldı ve 250 kez milli formayı giydi. Milli Takım’da dört yıl, sekiz yıl oynadığı ve yetiştiği Eczacıbaşı kulübünde de iki yıl kaptanlık yaptı.  1997 yılında voleyboldaki oyunculuk kariyerine veda eden Ural, aynı yıl hem Milli Takım’da hem de Güneş Sigorta’da menajerlik görevini üstlendi.  Nalan Ural sporcu olarak; bir kez Balkan Şampiyonası, üç kez Bahar Kupası'nda "En iyi smaçör", bir kez Avrupa Şampiyonası'nda "En iyi defansçı", Türkiye Birinci ligi'nde ise beş kez "En değerli oyuncu" ve bir kez de Olimpiyat Komitesi tarafından "En değerli bayan voleybolcu" seçildi.

Nalan Ural, 2010-2011 sezonundan bu yana menajeri olduğu Eczacıbaşı VitrA Takımı'yla bir Türkiye Şampiyonluğu, iki Türkiye, iki de Süper Kupa kazandı. 1965 Adana doğumlu olan Nalan Ural, evli ve bir çocuk annesi. Ural, İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu.

Marco Aurelio MOTTA

Antrenör

1960 doğumlu Brezilyalı antrenör, kariyeri boyunca birçok başarıya imza attı.

17 yaşında antrenörlük kariyerine başlayan Motta, 1984’te Bradesco Kulübü ile Brezilya şampiyonu oldu. Birçok yetenekli oyuncuyu keşfeden tecrübeli antrenör, 1985-1987 yılları arasında Brezilya Genç Milli Takımı’nın antrenörlüğünü yaptı ve 1987’de Kore’de Dünya Şampiyonluğu’nu kazandı.

Daha sonra Lutkin SC (1987-1988), İtalya Genç Milli Takımı (1991-1996), Brezilya Milli Takımı (2001- 2003), Eczacıbaşı VitrA (2004-2007) ve Türkiye Milli Takımı’nı (2011-2013) çalıştıran Motta, İtalya Genç Milli Takımı’yla üst üste iki kez Avrupa Şampiyonluğu kazandı.

2005-2006 ve 2006-2007 sezonunda Eczacıbaşı VitrA ile Türkiye Ligi şampiyonluğu kazanan başarılı antrenör, 2005’te de Top Teams Kupası’nda takımına bronz madalya kazandırdı. Türk Milli Takımı’nı 2012 Londra Olimpiyatları’na taşıyan Motta, milli takımımızla 2011 Avrupa Şampiyonası’nda ve 2012 FIVB Dünya Grand Prix’de bronz madalya kazandı.

Kulübümüze 2017-2018 sezonunda yeniden geldikten sonra 2018 CEV Kupası, 2019 AXA Sigorta Kupa Voley ve 2018’den 2020’ye kadar üç sene üst üste Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu elde eden Marco Motta, aynı zamanda FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda bir ikincilik (2019) ve bir üçüncülük (2018) elde etti.

Alper ERDOĞUŞ

Yardımcı Antrenör

1979 yılında İstanbul’da doğan Alper Erdoğuş, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu mezunu.

1996 yılında antrenörlüğe başlayan Erdoğuş, sırasıyla Altınyurt, Galatasaray, Eczacıbaşı, Yeşilyurt, Türkiye Voleybol Federasyonu, Karşıyaka, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Nilüfer Belediyespor ve Sarıyer Belediyespor takımlarında çalıştı.

Eczacıbaşı A Takımı ile, 2001-2010 yılları arasında 4 Türkiye Ligi, bir Türkiye Kupası şampiyonluğu ve bir Top Teams Kupası üçüncülüğü yaşayan deneyimli antrenörümüz, kadın voleybolunda Türk Milli Takımlarına da uzun seneler hizmet etti.

Türkiye A Milli Takımıyla, 2003 yılında Avrupa ikinciliği, 2011 yılında Avrupa üçüncülüğü, 2012 Dünya Grand Prix’sinde üçüncülük ve Türkiye Yıldız Kız Milli Takımıyla Avrupa şampiyonluğu yaşayan Erdoğuş, tarihimizde ilk defa takım sporlarında olimpiyatlara katıldığımız 2012 Londra Olimpiyatları’nda Marco Motta’nın yardımcılığını yaptı.

Kaan İNCEKARA

Yardımcı Antrenör

1979 Münih doğumlu Kaan İncekara, Ege Üniversitesi BESYO Öğretmenlik Bölümü mezunu. Daha önce Karşıyaka Spor Kulübü’nde 10 sene, Arkas Spor Kulübü’nde 6 sene çalıştı. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde yardımcı antrenör olarak görev yapıyor.

Yalçın ÖZBEK

Yardımcı Antrenör

1991 doğumlu Yalçın Özbek, Okan Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü mezunu. Daha önce Vakıfbank ve Galatasaray’da çalışan Özbek, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde yardımcı antrenör olarak görev alıyor.

Halil DEMİRKAN

İstatistik Sorumlusu

1989 Muğla doğumlu Halil Demirkan, Ege Üniversitesi Voleybol Antrenörlük Bölümü’nde eğitimine devam ediyor. Çalıştığı kulüpler; Işıkkent, Arkas, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Samsun Büyükşehir Anakent. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde istatistik antrenörü olarak görev almakta.

Erman GÜÇİN

Alan Antrenörü

1983 yılında İstanbul’da doğan Erman Güçin, Marmara Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksekokulu mezunu.

1997 yılında voleybol oynamaya başlayan Güçin, sırasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Manavgatspor, MEF Okulları, Beşiktaş, İTÜ ve Çevregücü takımlarında oynadı.

Antrenörlük kariyerine 2018-2019 sezonun başında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde başlayan Güçin, Eczacıbaşı VitrA’da alan antrenörü ve Eczacıbaşı İstanbul Ayazağa Kampüsü’nde spor okulu antrenörü olarak görev alıyor.

Eduardo Fabian ROMERO

Kondisyoner

1976 yılında Arjantin’de doğan Eduardo, Beden Eğitimi Lisans Eğitimi’nden sonra Universidad del Salvador’da Spor Bilimleri doktorasını tamamladı. Halter ve kondisyonerlik uzmanlığını İtalya’da alan Romero, İspanya’da Kinantropometri alanında da çalışmalarda bulundu.

Kariyerinde çeşitli voleybol takımlarıyla hem kondisyonerlik hem de antrenörlük tecrübeleri bulunan Eduardo, Polonya, İtalya, İran ve Finlandiya’da, milli takımlar ve profesyonel kulüp seviyesinde kadın ve erkek sporcularla çalıştı.

Antonio TOME DEL OLMO

Fizyoterapist

Deneyimli fizyoterapist Antonio Tome del Olmo, 1977 yılında İspanya’nın Alicante şehrinde doğdu.

Murcia Katolik Üniversitesi’nde Fizyoterapi bölümünü bitiren Antonio, eş zamanlı olarak Alicante Üniversitesi’nde Biyoloji eğitimi de aldı. Osteopati, kayropraktik ve manuel terapi alanlarında da eğitim almış alan başarılı fizyoterapist, kariyeri boyunca birçok voleybol takımıyla çalıştı.

Milli takımlar düzeyinde, İspanya ve Polonya Kadın Voleybol Takımlarının fizyoterapistliğini yapan Antonio, profesyonel kulüp düzeyinde Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı ve Chemik Police Kadın Voleybol Takımlarıyla çalıştı. Kariyerinde, bir Dünya Kulüpler Şampiyonası (2010), bir CEV Şampiyonlar Ligi (2012), bir Türkiye Süper Kupası ve bir Türkiye Ligi şampiyonlukları (2010) bulunuyor.

Batuhan CANBÜLBÜL

Fizyoterapist

1993 doğumlu fizyoterapistimiz Batuhan Canbülbül, Yeditepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunu. Hollanda’nın HAN Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde bir senelik değişim programına katılan Batuhan, 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldu.

Sportomed Kliniğinde gönüllü klinik stajını tamamlayan Canbülbül, Galatasaray altyapısında genç futbolcularla çalıştı. 2016 yılında Dr. Bülent Zeren Ortopedi ve Travmatoloji Merkezinde deneyim kazanan genç fizyoterapistimiz, 2019 yılının Haziran ayından bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde fizyoterapist olarak görev alıyor.

Ali Demircan

Sağlık Koordinatörü

1990 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 2005 Marmara Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisans programı mezunu.2013 yılında itibaren Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün sağlık birimi koordinatörü olarak çalışıyor.
 

Tolga Aydoğ

Doktor

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında FTR uzmanlığını, 2002 yılında Spor Hekimliği doktorasını tamamladı. 2013-2014 sezonundan beri doktorluğumuzu yapmaktadır.
E-BÜLTEN