TR EN

Caprara “Eczacibasi’nin kariyerimde önemli bir yeri olacak”

23 Mayıs 2014

Amerikalı smaçör Jordan Larson, Dominikli smaçör Bethania de la Cruz, Alman orta oyuncu Christiane Fürst ve pasör NilayÖzdemir’i kadrosuna katan Eczacıbaşı’nın yeni teknik direktörü Giovanni Caprara İstanbul’a geldi.

Türk kadın voleybolunun şampiyonluk rekortmeni ve yeni sezona dünya çapında yıldızları kadrosuna katarak giren Eczacıbaşı VitrA’nın yeni antrenörü İtalyan Giovanni Caprara, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve yönetimle tanıştı.

Kariyerinde önemli başarıları olan deneyimli bir antrenörle çalışacak olmaktan mutlu olduklarını belirten Eczacıbaşı Spor Kulübü Şube Sorumlusu Sacit Basmacı “Doğru bir seçim yaptığımızı düşünüyoruz. Giovanni Caprara yönetiminde, başarılı ve kariyerli oyunculardan kurulu bir takım oluşturduk. Hep birlikte güzel bir sezon geçireceğimize inanıyoruz” dedi.

Eczacıbaşı Spor Kulübü tesislerinin, hazırlık ve çalışmalarını en iyi şekilde yapabileceği, her türlü imkan ve donanıma sahip olduğunu belirten Caprara “Yönetim çok deneyimli. İyi bir ekip ve işinin uzmanı kişilerle çalışacağım. Bir aile şirketinden doğmuş ve bu aile kavramını koruyan bir Kulüp ve bunu her saniye hissettiriyorlar. Kariyeri, bir çok alanda öncü ve yaklaşık 50 yıldır istikrarlı bir şekilde spora kesintisiz hizmet etmesiyle yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük Kulüpleri’nden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Böyle önemli bir Kulüp’te çalışacak olmaktan onur duyuyorum” dedi.

 

Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı’nın yeni sezon kadrosunun oluşumunda önemli rolü olan Giovanni Caprara “Türkiye ve Avrupa Ligleri’nde final oynayacak çok güçlü oyunculara sahibiz. Hedeflerimizi gerçekleştirebilecek bir takım olduğumuza inanıyorum” diyerek Türkiye’ye İstanbul’a daha önce geldiğini, özellikle her geldiğinde hayran olduğu İstanbul’a bu kez çalışmak için gelip, uzun bir süre kalacağı için de çok mutlu olduğunu belirtti. Caprara “İstanbul çok güzel bir şehir. Denizin bu kadar sindiği, sahili geniş bir şehirde yaşayacağım için keyifliyim. Öte yandan benim kariyerim için de Eczacıbaşı’nın ve İstanbul’un çok önemli bir yeri olacağını düşünüyorum. Sezonu dört gözle bekliyorum” dedi.

Giovanni Caprara

İtalya Ligi’nde; Volley Bergamo, Calabria, Perugia, Novara, Villa Cortese ve Piacenza gibi önemli takımlara antrenörlük yaptı. Rusya ve Yunanistan Milli Takımları’nda görev yapan Caprara İtalya Ligi’nde çalıştırdığı takımlarla dört kez İtalya Şampiyonu olurken, üç kez İtalya Kupası’nı, beş kez İtalya Süper Kupası’nı, iki kez Şampiyon Kulüpler Kupası’nı, bir kez Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu’nu, bir kez de CEV Kupası’nı kazandı.

Rus Milli Takımı’yla 2008’de Pekin Olimpiyatları’nda altıncı, 2006’da Dünya Şampiyonu, 2005 ve 2007’de Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük elde etti.

Yeni sezonda Eczacıbaşı VitrA

Esra Gümüş, Neslihan Demir, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Maja Poljak, Büşra Cansu, Asuman Karakoyun, Şeyma Ercan, Gözde Yılmaz gibi yıldızlarını da kadrosunda tutan Eczacıbaşı VitrA, bu iddialı kadronun teknik direktörlüğüne, kariyeri başarılarla dolu İtalyan Giovanni Caprara’yı getirdi.

Eczacıbaşı VitrA yeni oyuncu transferinde ilk olarak, 2013-2014 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Dinamo Kazan’da oynayan ve aynı turnuvanın “en iyi blok yapan” ödülünün sahibi, Jordan Larson ile anlaştı. Larson,  geçtiğimiz günlerde Zürih’te yapılan Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda da birinciliği yaşadı.

Eczacıbaşı VitrA’nın bir diğer önemli transferi ise, Dominik Cumhuriyeti’nde iki yıl üst üste “yılın voleybolcusu” unvanını alan, ülkesinde ve katıldığı uluslararası turnuvalarda defalarca “en skorer oyuncu, en iyi smaçör ve en değerli oyuncu” seçilen Bethania de la Cruz oldu.

Yeni sezonda turuncu beyazlı formayı giyecek olan iki yıldız smaçörün yanı sıra, oynadığı liglerde ve uluslararası turnuvalarda birçok kez “en iyi blok yapan oyuncu” ödülünü alan başarılı Alman orta oyuncu Christiane Fürst’ü de kadrosuna katan Eczacıbaşı VitrA, pasör mevkiini ise Nilay Özdemir ile güçlendirdi.

Ek:

Fotoğraf 1. Giovanni Caprara

Fotoğraf 2. (soldan sağa) Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı VitrA Antrenörü Giovanni Caprara ve Eczacıbaşı Spor Kulübü Şube Sorumlusu Sacit Basmacı.

Haberi Paylaş

Son Haberler

Eczacıbaşı Dynavit, final serisi üçüncü maçından mağlup ayrıldı

15 Nisan 2024

Vodafone Sultanlar Ligi play-off final serisinin üçüncü mücadelesinde Fenerbahçe Opet’e konuk olan Eczacıbaşı Dynavit, karşılaşmayı 18-25, 19-25 ve 22-25’lik skorla mağlup olarak seride 2-1 geriye düştü.

Final serisinde durumu eşitledik

13 Nisan 2024

Vodafone Sultanlar Ligi play-off final serisinin ikinci mücadelesinde Fenerbahçe Opet’e konuk olan Eczacıbaşı Dynavit, karşılaşmayı 21-25, 22-25, 14-25, 25-14 ve 15-9’luk skorla kazanarak final serisinde durumu 1-1’e getirdi. Karşılıklı sayılarla baş

Eczacıbaşı Spor Kulübü Ürünleri Tümünü Gör

Dynavit